Поради шкільного бібліотекаря

Шановний користувач!

Ми віримо в те, що ти справжній книголюб! Відрізнити книголюба дуже легко – він поводиться з підручником вміло та обережно.

Ось як він це робить:

Ø Одержує підручник в бібліотеці згідно з графіком видачі підручників    класам;

Ø Одержані підручники він утримує в охайному стані;

Ø Тримає підручник обгорнутим в окремій обкладинці або папері;

Ø Користується закладкою;

Ø Не кладе в книгу ніякі предмети;

Ø Миє руки, перш ніж взяти підручник;

Ø Не робить ніяких приміток ручкою або олівцем;

Ø Після нього приємно взяти в руки підручник молодшим товаришам.

Шановний книголюбе!

Ти є учасником Всеукраїнської акції „Живи книго!”

Пам'ятай:

Ø Огляд стану твоїх підручників відбувається двічі на рік –

у січні та квітні;

Ø Оцінка стану твоїх підручників виставляється на останній сторінці   підручника, у його паспорті за п'ятибальною шкалою;

Ø Зіпсований чи загублений підручник треба замінити іншою книгою.

Ти маєш право:

Ø Ремонтувати підручник власними силами;

Ø Тримати його протягом навчального року;

Ø Замінити його на кращій при наявності такого в бібліотеці .

Як читати книгу, яка вас захоплює?

Ø Вперше читайте швидко. Потім читайте і перечитуйте з олівцем у руці.

Ø Пам'ятайте: за тим, що зображене в художньому творі, стоїть – його творець.  І тому обов'язкове знайомство з біографією письменника, з умовами життя його  епохи.

Ø Коли читаєте, не думайте про інше.

Ø Краще читайте потроху, але ґрунтовно.

Ø Ніколи не пропускайте описів, історичних відомостей і характеристик, міркувань  і белетристики.

Ø Чужу критику на книгу читайте після книги.

Ø Під час читання віршів звертайте увагу на їхній:

•        зміст;

•        ритм;

•        риму.

Тільки при читанні вголос відчуєте забарвлення вірша, його музичний ритм.

Ø Уважно роздивися титульну сторінку книги і ти дізнаєшся, хто написав цю книгу, яка її назва, який жанр – оповідання, повість або казка; ім'я художника –   ілюстратора книги; в якому місці і в якому видавництві надрукували книгу, в якому році.

Ø Читай вдумливо, без пропусків, до кінця.

Ø Зустрінеться незнайоме слово, звернися до старших або сам заглянь у  енциклопедію.

Ø Вірші обов'язково читайте уголос. Якщо сподобаються – вивчи напам'ять.

Ø Привчи себе „спостерігати ” малюнки в книзі – і ти станеш спостережливим і допитливим у житті.

Ø Під час читання уникай шкідливих звичок:

Ø не забігай наперед, не дивися, чим закінчиться книга;

Ø не „ковтай ” книги;

Ø не кидай книгу, не дочитавши її до кінця.

Ø Окрім книг, щодня читай журнали і газети

Поради, як придбати розум

Читання буває різним, залежно від того, яку книгу ви читаєте і яке завдання   при цьому ви ставите перед собою.

Книги, які потрібні тільки для отримання інформації: технічна, спеціальна,науково-популярна, довідкова література – ось матеріал для швидкого читання.

Познайомтесь  із основними прийомами швидкого читання:

Ø не вимовляйте про себе читані слова;

Ø не переводьте погляд уздовж рядка з одного рядка на інший, а

охоплюйте   поглядом якомога більшу частину сторінки;

Ø читаючи текст, головну увагу приділяйте його змісту.

Є три способи читання науково-популярної літератури:

•        перегляд;

•        вибіркове читання певних глав, статей;

•        повне читання і вивчення.

Читання наукової книги починайте з перегляspan style=span style=nbsp;ду з/p/spanmso-spacerun:yesмісту, оскільки він розкриває її вміст.

Хочете добре читати з опрацьовуванням – читайте з олівцем у руках, робіть конспект, замітки, виписки.

Закінчуючи читання книги, звертайте увагу на її завершальні рядки, в яких часто містяться надзвичайно важливі думки.

У огляд змісту книги входять:

Ø  тема книги;

Ø завдання автора;

Ø авторська точка зору на предмет;

Ø план або схема змісту книги;

Ø основні думки;

Ø основні факти, наведені автором.

Вредные советы от школьного библиотекаря

Ø Совет № 1 Вбегая в библиотеку, как можно громче, сильно хлопни дверью и что есть сил заори: «Дайте мне самый интересный детектив!» и пусть сидящие в читальном зале услышат, какой ты активный читатель.

Ø Совет № 2 Взяв понравившуюся книгу на абонемент, читай ее сколько хочешь. Можешь вообще оставить ее себе – ведь она такая интересная! А другим не обязательно. Думай только о себе!

Ø Совет № 3 Если ты нашел в книге понравившуюся тебе картинку, схему или  репродукцию – вырви ее немедленно! Она же тебе очень нужна. Пусть следующий читатель не досчитается страниц. Вот будет ему головоломка! Весело! У тебя есть, а у них нет.

Ø Совет № 4 Если, принеся книгу домой, ты обнаружишь, что она порвана – ни в коем случае не клей ее и не ремонтируй. Ведь это же не ты ее порвал. Кто рвал – тот пусть и клеит.

Ø Совет № 5 А если ты прочитал книгу и она тебе понравилась, тогда  обязательно напиши на ней ручкой: «Это клеевая книга!» пусть и другие ее прочитают!

Ø Совет № 6 Книгу можно брать грязными руками! А еще лучше – читать ее за обедом! Ведь ты делаешь целых два дела – укрепляешься  умственно и физически. Ничего, что суп разлился на книгу. Зато ты все успел! Время – деньги.

Ø Совет № 7 А если ты нашел в книге что-то важное для себя – подчеркни! А если очень хочется, нарисуй и напиши. Ты – читатель! Тебе можно все! Не будет тебя – читателя, зачем тогда библиотека?

Ø Совет № 8 Обложка на книгу? Закладка? Зачем это нужно! Только трата времени. Завернул уголок, где читаешь – и баста. На все  терпения не наберешься.