КЗО «Загальноосвітня санаторна школа-інтернат №3»ДОР»

Комунальний заклад освіти «Загальноосвітня санаторна школа-інтернат №3» Дніпропетровської обласної ради» заснований у 1950 році як загальноосвітня середня школа, свою лікувальну специфіку заклад отримав майже 40 років назад. Відтоді на працівників закладу покладена відповідальна задача не лише навчально-виховного, а й лікувально-профілактичного характеру.

Сьогодні кожна друга дитина має захворювання хребта. Щороку кількість дітей, хворих на сколіоз у Дніпропетровській області, збільшується на 10-12%. А закладів для таких дітей на території області лише дві: у Кривому Розі та  Дніпропетровську.

Загальноосвітня санаторна школа-інтернат №3 – це сучасний заклад освіти, що плекає добрі традиції та крокує у майбутнє, впроваджуючи передовий освітній досвід та різні інновації у навчально-виховний процес. У 2010 році заклад отримав статус експериментального і працює над проблемою «Створення здоров’язберігаючого освітнього середовища як фактору гармонійного розвитку дітей, хворих на сколіоз». Програма експерименту розрахована на 8 років та містить чотири етапи: підготовчий (2010-2011 рр.), діагностико-концептуальний (2012-2013 рр.), формувальний (2014-2015 рр.) та узагальнюючий (2016-2017 рр.). На рівні навчального закладу вчителі активно впроваджують прийоми інтерактивного навчання, проектні та інформаційно-комп’ютерні технології, під час проведення уроків використовується комп’ютерна підтримка, мультимедійне обладнання.

У початковій школі впроваджується  інноваційна медико-педагогічна технологія «ПіснеЗнайка». Ця технологія полегшує запам'ятовування шкільного матеріалу і гармонізує розвиток особистості, оскільки враховує особливості розвитку дитячої нервової системи та кори головного мозку. За останні роки вчителями початкової школи напрацьовані та систематизовані методичні матеріали щодо застосування цієї інтерактивної технології, що включають у себе паперові посібники, аудіо – та відеоматеріали, певні методики оцінки успішності та розвитку учнів. Досвід попередніх років з провадження технології «ПіснеЗнайка» свідчить про суттєві успіхи: школярі мають кращі показники успішності та відмічається краща адаптація молодших школярів  до навчання у школі, оскільки засвоєння знань відбувається комфортно без перевантаження і стресу в дидактично підготовлених уроках з елементами гри.

На сьогоднішній день результатом впровадження експерименту є скорочення захворюваності дітей на 13%. Реалізація експериментальної програми відбувається сумісно з кафедрою дитячої хірургії та ортопедії Державної медичної академії, на базі школи працюю консультаційний пункт кафедри.

Одним з основних завдань школи-інтернату, наряду з освітніми завданнями, є збереження і зміцнення здоров’я дітей, їх адаптація до життя у непростих умовах сучасності.  Для вирішення поставлених перед закладом задач у школі створено професійний педагогічний, медичний та адміністративний колектив, який з душею ставиться до своєї роботи. На сьогодні за високий рівень педагогічної майстерності із 57 педагогічних працівників 27 мають почесні звання, нагороди, грамоти. Медична служба інтернату становить 21 особу та має у штаті лікарів-ортопедів, педіатра, лікаря з фізичної реабілітації, лікаря ЛФК, масажистів, інструкторів та медсестер.

Для підвищення ефективності лікувально-профілактичної роботи у школі інтернаті створена інтегрована модель «Сприяння здоров’ю», що об’єднує консервативні методи з індивідуальними нетрадиційними методами корегування медичних проблем. Консервативне лікування сколіозу включає цілодобове дотримання ортопедичного режиму, активну корекцію сколіозу (лікувально-фізична культура), диференційний масаж, фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, електростимуляція та ін..), раціональний руховий режим, уроки розвантаження хребта, індивідуальні корегуючі укладки, протирецедивне лікування супутніх захворювань, загальнозміцнююче лікування та раціональне харчування.

Однією з характерних особливостей оздоровчого режиму школи-інтернату є скорочена тривалість уроків (до 40 хвилин), а також регулярне проведення з учнями комплексних медичних заходів (лікувальна фізкультура, фізкультхвилинки на кожному уроці, особливий режим харчування, інше).

Режим роботи закладу цілодобовий, тому в школі-інтернаті створені всі умови для якісного навчання та відпочинку дітей, які тут живуть і навчаються, а, значить, саме в школі вони формуються як особистості. Педагоги добре це розуміють, тому формалізм та байдужість у відносинах є недопустимими. Стосунки учнів та педагогічного колективу базуються на взаємоповазі, взаєморозумінні та підтримці.

В основу навчально-виховної роботи в школі-інтернаті покладено всебічне вивчення особистості дитини, розвиток її психічних, фізичних, інтелектуальних особливостей. Для виявлення та підтримки реалізації дитячого потенціалу у науці, спорті, творчості у школі створена широка мережа гуртків, секцій. Сьогодні у школі-інтернаті працює більше десятка гуртків, які задовольняють запити дітей, сприяють розвитку їх здібностей.

Учні школи-інтернату беруть участь у різноманітних обласних заходах: фестивалі «Повір у себе», спортивних змаганнях з волейболу, змаганнях «Козацькі розваги», конкурсах малюнків та інших заходах.

Варто зазначити, що колектив нашої школи не зупиняється на досягнутому та спрямовує свої зусилля на:

-          Оптимальне використання ресурсів особистості учня у різних сферах його діяльності – навчальній, оздоровчій, трудовій, культурно-розважальній.

-          Творчий пошук нових форм, методів, засобів збереження здоров’я учнів.

-          Узагальнення педагогічного досвіду з проблематики проведення дослідно-експериментальної роботи в умовах інтернатного закладу.

Педагогічний колектив школи пишається своїми учнями та вважає, що ним зроблено все необхідне для подальших успіхів у житті випускників.