Медичне забезпечення

Особливий акцент в закладі робиться на лікування сколіозу, яке базується на сучасних методах підходу до цієї проблеми.

Консервативне лікування сколіозу включає цілодобове дотримання ортопедичного режиму, активну корекцію деформації хребта (лікувальна фізкультура), диференціальний масаж, фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, електростимуляція та інші), раціональний руховий режим, загально зміцнювальне лікування, раціональне повноцінне5-ти разове харчування за рахунок коштів обласного бюджету.

Програма лікування сколіозу відображає завдання фізичної реабілітації та фізичного виховання дітей, хворих на сколіоз, і спрямована на всебічний гармонійний розвиток особистості, а мета – це стабілізація хребта шляхом зміцнення м’язової системи.

Наприкінці кожного року аналізується ефективність лікування. За останні роки середній показник складає: покращання – 24,3%, стабілізація – 71,8%, прогресування – 3,9%.

Багаторічний досвід лікування дітей, хворих на сколіоз, аналіз ефективності лікування показує, що тільки в санаторних інтернатах такого типу, де процеси реабілітації цієї патології поєднуються з навчанням і лікуванням, можна досягти успіху.

У школі сильна медична служба: 3 лікаря, 4 інструктора ЛФК, 9 медсестер та масажистів. В інтернаті діти, хворі на сколіоз за рік проходять 3 курсу масажу, у навчальних заняттях обов'язковими є уроки лікувальної фізкультури, проходить лікування соматичних захворювань. З цією метою у нас створена кімната ароматерапії, де діти отримують кисневу пінку, дихають аромамаслами.

Робота всього колективу націлена на створення якісних умов навчання і перебування дітей.  З цією метою у 2010 році заклад отримав статус експериментального і працює над проблемою «Створення здоров’язберігаючого освітнього середовища як фактору гармонійного розвитку дітей, хворих на сколіоз».

Суттю експерименту є впровадження здоров’язберігаючих інноваційних технологій у навчально-виховний процес. Програма експерименту розрахована на сім років. На виході ми маємо отримати стабілізацію сколіозу, а також формування ціннісного ставлення учнів до власного здоров'я.

Школа-інтернат забезпечує сприятливі умови для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та вимог суспільства. Виховна система нараховує 13 гуртків, які задовольняють запити дітей, сприяють розвитку їх творчих здібностей. Роботи гуртківців відзначались головним управлінням освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, багато з них ставали лауреатами конкурсів.

На всіх етапах навчальної і виховної роботи з вихованцями педагогічні працівники організують їх на виконання особистого ортопедичного режиму.

Режим роботи закладу цілодобовий. В школі-інтернаті створені всі умови для якісного відпочинку дітей: затишні спальні та ігрові кімнати, душові, санвузли, пральня та інше.

Під час канікул адміністрація школи-інтернату сприяє організації відпочинку та оздоровлення вихованців у дитячих санаторіях, таборах відпочинку тощо.